"Наша мова калинова"
- samoupravleniemgtl
- 12 нояб. 2019 г.
- 2 мин. чтения
9 листопада Україна традиційно відзначає свято - День української мови та писемності. Наш ліцей не став винятком.
Учні ліцею на чолі з учителем української мови та літератури Обіход Оксаною Вікторівною підготували захід з приводу цього важливого для України свята.

На початку свята Анастасія Одарченко та Сергій Манірко (54 гр.) привітали всіх гостей рядками української поезії.
Всіх нас єднає рідна мова Всіх, хто живе у цім краю. Вона прекрасна, світанкова, Я в ній свою наснагу п’ю.
День української писемності та мови - це одне з наймолодших свят нашої держави. Його запроваджено за указом Президента України 6 листопада 1997 року. Це свято відзначається 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.
Мова моя українська, Батьківська, материнська, Я знаю тебе не вивчену - Просту, домашню, звичну, Не з-за морів покликану, Не з словників насмикану
Далі Умарова Айсель та Фрунзе Дар’я ознайомила нас зі створенням письма. Нагадали, що перше слов’янське письмо створили брати Кирило та Мефодій у 862 році. Саме цим письмом ми досі користуємося.

З творчістю В. Самійленка познайомила нас Фролкіна Світлана (52 гр.), розповівши вірш “Українська мова”.
А далі дует з 52-ої групи виконав відому українську пісню “Хто, як не ти”

Капустнікова Ганна та Кривокоріна Катерина (52 гр.) познайомили нас з видами письма, слов’янською писемністю. Не забули й додати про важливу людину в історії слов’янського письменства - Нестора Літописця.
Серед багатьох людей поширена помилкова думка про те, що Нестор Літописець - єдиний автор “Повісті временних літ”. Це не так. Нестор звів в одне ціле різні літописи, які були створені попередниками та творчо опрацював їх, щоб вийшла цілісна і тематично завершена книга про Руську землю.
Мова кожного народу, Неповторна і - своя. В ній гримлять громи в негоду, В житі трелі солов’я. На своїй природній мові І потоки гомонять, Зелен-клени у діброві По-кленовому шумлять.

Далі виступили Марко Зеленський та Дар’я Лупаций (41 гр.), які ознайомили з розвитком української мови у 18-19 століттях, бо сучасна українська літературна мова пов’язується з конкретною датою - виданням “Енеїди” Котляревського у 1798 році.
Гришанова Олеся (52 гр.) ознайомила нас з датами, які стали трагічними для розвитку української мови.

Далі Манірко Сергій познайомив нас з творчістю М. Рильського, продекламувавши вірш “Мова”.

Мова - це показник культури країни та нації. Недаремно кажуть: “Заговори, щоб я тебе побачив”. На жаль, сьогодні є небагато людей, які досконало володіють рідною мовою. Причиною цього є утворення “суржику”, який засмічує і поганить одну з найкрасивіших мов світу. Говорити слід правильно, бо перед нами важливе завдання: узяти все краще з надбання наших предків, сконцентрувати свій розум та духовний потенціал нації, щоб відродилася і розквітла Україна, щоб усміхнулась доля нашому народу.
День української мови та писемності став святом, яке гуртує всіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Упевнені, що українська мова й надалі возвеличуватиме Україну та українській народ!
Наприкінці заходу Равлюк Анастасія (33 гр.) та Чепуркіна Олександра (53 гр.) виконали пісню “Ми - українці!”.

Тож нехай українська мова й надалі процвітатиме, нехай материнське слово буде для всіх оберегом та духовним джерелом життя!
Автор: голова ліцейського учнівського самоврядування Марко Зеленський
Comments